About me

10 yaşımda babamin yaptığı bir takas ile şans eseri başladı deniz ve tekne yaşantım.
İlk teknem 5 metre boyunda dizel motorlu bir ahşap kayık idi. Motoru elle çalıştığı için ve benim de boyum posum gücüm buna yetmediği için yıllarca denize çıkmak ancak kürek çekerek oldu.
İkinci teknem 7 metre boyunda karpuz kıç diye isimlendirilen ve kamarası olan bir ahşap tekne idi. Bu tekne ile küçük dünyamın kıtalarına sefer etmek ve içinde yaşamak şansım oldu.
Bu arada devam eden eğitimim çoktan tuzlu suya karışmış idi. Lise eğitimi mi yakın yol 3 cü makinist olarak tamamladım.
Artık uzak diyarlara sefer zamanı derken ailem gelenek üzere karınca kararinca bana ilk işimi kurmak üzere sermaye desteği vererek 9 metrelik üçüncü tekneme sahip oldum. Ve uzak diyarlara seferler hayal oldu. Bu üçüncü teknem yıllar boyu yaz aylarında günlük, haftalık tekne turları yaptım, kış aylarında su altı boru hatları inşası, dalış ve balık avları ile hayatımı kazanmaya çalıştım. Askerlik görevimi Deniz Harb okulunda hafta arası kayikhane de pirat, dragon ve Harb okulunun diğer teknelerini onararak , hafta sonlarında Deniz gücü lisanslı yelkencisi olarak İstanbul kulüplerini tanıyarak tamamladım.

Askerlik sonrası denizden ve tekneden sınırlı sermaye ve gücüm ile bir yaşam kazanmanın mümkün olmadığına karar verip otomotiv ve yedekparca sektöründe bir gelecek arayışına girdim.